סגול עמוק

סגול עמוק

תתחילו להתרגל- הצבע של 2018 הוא סגול, או ליתר דיוק, אולטרה- סגול, כך הכריזה חברת הצבע הוותיקה פנטון בהמשך למסורת שהחלה בשנת 2000. כמדי שנה, התקבצו לקראת סוף 2017 טובי המומחים של פנטון לסקירה וניתוח של מגמות במגוון תחומים – כל זאת כדי להגיע למסקנה לגבי הצבע הנבחר לשנת 2018.

הירוק היום... כבר לא

הצבע "המודח", זה שכיכב בשנת 2017 הוא ירוק, וכפי שאתם כבר מבינים, בפנטון לא מסתפקים ב'ירוק' אלא מגדירים גוון ספציפי: "Greenery", הגוון שנבחר עבור שנת 2017 הוא ירוק בהיר טרי, שהגיע לרענן את הסביבה המודרנית המתועשת שלנו ולהחזיר לחיינו קצת ירוק מְחַיה של טבע.

הירוק היום... כבר לא
ירוק הוא כל כך 2017... תמונה מתערוכת Maison& Objet 2017

גם השנה, למומחים של פנטון יש הסבר מעמיק לצבע – ולבחירה בו. מוכנים? אוקיי. הצבע האולטרה-סגול מסמל מצד אחד חדשנות, עתידנות, ואפילו קריצה לכיוון החלל, בעוד שמצד שני הוא מסמל את תרבות הנגד, הייחודיות הלא קונבנציונלית, וגאונות יצירתית (ע"ע פרינס, דיויד בואי, וג'ימי הנדריקס) ומצד שלישי (כן, יש גם צד שלישי) מבטא רוחניות עמוקה. ובמילותיה של ליטריס איסמן, שעומדת בראש חטיבת ייעוץ הצבעים של פנטון:

ציטוט
נשמע קצת כמו הפתיח של מסע בין כוכבים, לא?

אמנות ייצור הטרנדים

אז איך באמת חוזים את הצבע לשנת 2018? אינסטינקטים מחודדים? ניחוש מושכל? בפנטון מסבירים שסקירה רחבה של מגוון תחומים רלבנטיים, בהם עיצוב, קולנוע, אופנה, אמנות, תרבות, בידור, חומרים, תיירות, ספורט, וטכנולוגיה היא זו שמובילה את מומחי הצבע של החברה למסקנה לגבי הצבע השליט העתידי.

הכנה מוקדמת

מה שבטוח זה שבפנטון לא משאירים דבר ליד המקרה. כמדי שנה, גם השנה יצרה החברה שיתופי פעולה שיוציאו לפועל את חזון החברה לשנת 2018, בגוון המדויק.

השנה חברה פנטון לחברות פופולריות, כמו חברת הקוסמטיקה Butter London לטובת השקה של ליין מוצרי איפור אולטרה-סגולים, ולראשונה, גם לחברת עיצוב- וייצור גופי תאורה, אשר מציעה מהדורה מיוחדת של פריטים אולטרה-סגולים.

איפור סגול

Butter London מאמצים את אולטרה-ויולט

תמונות מהאתר של Butter London

בר סגול

זה סגול על סגול – אז אולי קצת קשה לראות אבל הנורות סגלגלות. תמונה מ-Pinterest

שיתוף הפעולה המסקרן ביותר נרקם עם גלריית סאצ'י ארט, בלונדון, המציעה למכירה מהדורה מוגבלת של יצירות אמנות חדשות בהשראת הצבע האולטרה-סגול.

אבל לא חייבים להיות מרדנים כמו ג'ימי הנדריקס או נון-קונפורמיסטים כמו בואי כדי להכניס קצת סגול לחיים. גם בעיצוב פנים. האמיצים מבינינו, אלה שממש לא מפחדים מצבע, גם אם הוא עז, יוכלו לבחור בקיר סגול בעל נוכחות או ספה סגולה, ומי שממש מאוהב בסגול יוכל לשלב אפילו את שניהם.

קיר סגול

הבחירה הנועזת – קיר סגול, תמונה מ-Pinterest

כורסא סגולה

כורסא סגולה, תמונה מ-Pinterest

אם אתם בעלי סגנון פחות דרמטי, קחו בחשבון שלא חייבים להכניס סגול בגדול. גם כורסה בגוון סגלגל, או מנורה סגולה יכולים להוסיף עומק לעיצוב קיים ולקרוץ לטרנד של 2018, בלי להפוך את העיצוב הקיים על פיו. בכל זאת, עוד 10 חודשים יהיה כבר צבע חדש…

ספה בורדו

תמונה מ-Pinterest

סגול בסטייל

תמונה מ-Pinterest

ספה בצבע סגול-כחול

תמונה מ-Pinterest

אולי תאהבו גם

מעוניינים לשמוע מאיתנו עוד?

הכניסו כתובת דוא"ל והרשמו לניוזלטר שלנו