חילופי עונות

חילופי עונות

בלי לשבור קירות וקופות חיסכון, בלי לצאת לדייטים עם מעצבי פנים – הכן את ביתך לקיץ-מדריך DIY

לא פחות משתי מלתחות (לפחות) לשנה, ביקורים רבעוניים (או דו-רבעוניים) אצל הספר/ית – איכשהו, כשזה מגיע לבית, אימת השיפוץ מכניסה את רובנו לשיתוק, הכול מרגיש מסובך, יקר יותר, עניין למקצוענים בלבד. לפני שמחליפים זגוגיות, שוברים קירות, לוקחים מיני הלוואות – אפשר גם לבד. העיקרון המנחה הוא מקסימום אפקט, מינימום חרדות, עצבים והוצאות. את גרסת ה"עשה זאת בעצמך" של ריענון הבית אפשר לתרגם לכל חדר – סלון/שינה/משרד ביתי/חדר משחקים – ואפשר, ומומלץ, לסמן וי על כמה מהסעיפים.

תאורה

פיזור האור הטבעי והמלאכותי בחדר הוא מרכזי בהגדרת הטון של החלל. אור לבן מאפיין, בדרך כלל, חללים משרדיים, קליניים, ואור צהוב מייצר תחושה חמימה יותר. על ידי שימוש בכמה מוקדי תאורה, בגבהים ובגוונים שונים, יכול אותו החדר לדלג בקלות מאווירה אחת לאווירה אחרת לגמרי.  מנורות המפיצות אור מקומי ונמוך, כמנורות רגל או גופים שולחניים, מושכת את תשומת הלב לאלמנטים קטנים, שלא פעם הולכים לאיבוד בחלל החדר. הצבת גופים ייעודים בסמוך לתמונה או פסלונים מכניסה לסלון הביתי אווירה מוזיאלית ומעודנת. למנורות המשתלשלות מן התקרה מומלץ לבחור אהילים משמעותיים, מעוצבים, שמגדילים את המרחב. פיזור של נרות בכמה פינות אסטרטגיות מכניסה לחדר אור "חי", אווירה אינטימית, תחושה של קרבה גם בחדרים רחבים בעלי תקרה גבוהה.

מיגוס עמידה מחסני תאורה
למשל – מנורה מדגם "מידוס" של מחסני תאורה.

קירות

קשה להמעיט בתרומתם של קירות מסיודים היטב לאווירה הנקייה והאוורירית של המרחב הביתי. קירות לבנים יוצרים חוויה של מרחב וזרימה. ערכים של ניקיון ורוחב הם קלאסיקה על זמנית ונכונים לכל סגנון עיצובי – מאקלקטי, דרך מודרני, ועד למודרני-תעשייתי. קירות צחים הם הבסיס לעבודה נבונה עם צבעים שונים. בין הספה, לשטיחים והווילונות, הספריות ותכולתן – בכל אחד מחדרי הבית תמיד יהיו נוכחים צבעים שונים. צביעת קיר אחד בגוון שונה, הנוכח באחד מהאלמנטים האחרים בחדר, מייצרת רווח כפול של קוהרנטיות וייחודיות. ברוב המקרים מומלץ לבחור בקיר פחות דומיננטי, לא חזיתי וללא חלונות.

סגול
למשל – גוון הלבנדר של ניר לט is1198, בגימור מט עם מעט ברק.

 בחרו בגוון שנוכחותו בחדר היא מינורית ושולית יחסית: אל תצבעו את הקיר בצבע הספה, אלא בצבע אחת הכריות, זה לא הרקע הכחול כהה של השטיח אלא דווקא הדוגמה האפורה העדינה שבשוליו.

 

שטיחים

קשה להמעיט בתרומה של שטיח למראה הכללי של חדר, שטיח הוא גם צבע וגם טקסטורה והוא מונח בבסיס. בדיוק כפי שהתאמת נעליים לאאוטפיט יכולה להקנות מראה יומיומי או אלגנטי לערב, כך השטיח נותן טון מסוים למראה הכללי של החדר. שטיחי חבל בעלי מרקם גולמי מטשטשים את האבחנה שבין התרבותי והטבעי, מגשרים בין הבית לחוץ והולמים את העונה החמה. הם מתקשרים נפלא עם עציצים ועם וילונות בהירים מבדים קלים. בניגוד לשטחי שאגי או שטיחים מזרחיים הם מאווררים ומקררים את החלל. בגלל הניידות שלהם הם יכולים לשמש כמלתחה של חדר: החזיקו שני שטיחים אחד בצבעים מחממים וגדול יותר לחורף והשני אורגני יותר ובקוטר קטן לקיץ.

למשל – שטיח ארוג של "Golf&Co". ניתן להשיג כאן 

זהב

מבריק וחריג הזהב מושך את המבט ומאיר פינות. עציץ מוזהב, פמוט, שולחן. הוא הולם את השמש, משתלב היטב עם קו קלאסי, אורגני ואתני.

חילופי עונות

למשל – עציץ מוזהב של Urban Outfiters. ניתן להשיג כאן 

אולי תאהבו גם

מעוניינים לשמוע מאיתנו עוד?

הכניסו כתובת דוא"ל והרשמו לניוזלטר שלנו